#Carmina dětský pěvecký sbor

  • cs
Menu

CARMÍNA V ROCE 2020

Carmína je poměrně velký sborový komplet, má více jak 200 členů. V současné nelehké situaci se sbor vzdělává distančně.

Výuka probíhá formou zasílaných nahrávek, hudebních podkladů, notových materiálů, pracovních listů, které pro děti zpracováváme a vytváříme.  Tyto podklady dostávají rodiče a děti do emailu a SMS zprávami je upozorňujeme na novinky. Nově jsme od listopadu zřídili na naší webové stránce v záložce Pro rodiče přehledné hodiny distanční výuky pro všechna oddělení sboru – Carmínu, Carmínek, nejmladší sbory (5 oddělení) a Cantiku, kam se vstupuje heslem. Každý týden je hodina aktualizovaná, děti mají přesný a přehledný návod, jak doma pracovat. Distanční výuka je koncipovaná tak, jako kdybyste byli na naší zkoušce sboru a pracovali se sbormistrem. Jednotlivé skladby jsou doplněny naším komentářem. Je jasné, že osobní přítomnost dítěte na zkoušce sboru tyto hodiny nikdy nemohou nahradit, chybí totiž individuální přístup, a hlavně okamžitá reakce sbormistra na zpívanou skladbu. Velký přínos vidíme v připravovaných online hodinách, kdy jednou týdně se se členy sboru sejdeme a zaměříme se na hlasovou výchovu ve sboru a nácvik jednotlivých hlasů skladeb. Tím získáváme osobní kontakt, který nám tak moc v dnešní době chybí.

Na naši distanční výuku máme kladné ohlasy ze strany rodičů a dětí, kdy nám píšou, že se jim písničky líbí, skladby je baví, ale také, že se těší, až se budeme moci sejít v hudebně sboru. Věříme, že tuto nelehkou situaci zvládneme, a až to bude možné, navážeme na tyto online hodiny. Dětem předkládáme nádhernou myšlenku, o kterou bychom se s Vámi rádi chtěli podělit: „Lidský hlas je totiž nejkrásnější a nejpřirozenější hudební nástroj, tak si ho nenechte vzít”, mají připsáno všechna naše oddělení na začátku každé hodiny probíhající distanční formou.

V tomto roce jsme pro budějovickou veřejnost uskutečnili dva velké koncerty – koncem února Jarní koncert v Koncertní síni O. Jeremíáše a v září Galavečer sboru v DK Metropolu, který proběhl za přísných hygienických podmínek a ze kterého jsme měli všichni velkou radost a prožívali jsme vše naplno. Galavečer svoji osobní přítomností podpořil náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch.

V roce 2020 jsme bohužel museli zrušit dvě zahraniční soutěže v Římě a v Soči, na které se Carmína celoročně připravovala a těšili jsme se na báječné zážitky.

V této době jsme soutěžili online. Zaslali jsme naše nahrávky na 3 soutěže, v dubnu sbor získal historicky 5. Grand Prix v online soutěži v St. Petersburgu, v květnu jsme obdrželi dvě 1. místa a titul „Objev roku 2020“ v Moskvě a v listopadu ocenění Laureát 1. stupně v Římě.

Zůstáváme optimističtí a přemýšlíme dopředu, abychom našim členům sboru mohli nabídnout to nejlepší.

 

Vedení sboru

Školy, kde působíme
# # # #
Kdo nás podporuje
# # #
Odkazy