#Carmina dětský pěvecký sbor

  • cs
Menu

VEDENÍ SBORU


SBORMISTR

Mgr. Jitka Šimková

Absolventka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity oboru Český jazyk a hudební výchova, působila pod vedením prof. Jiřího Štrunce v Dívčím pěveckém sboru v Karlových Varech. V roce 2006 založila Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína. Postupně pod jejím vedením vznikly mladší přípravná oddělení a mládežnický sbor Cantika.

Získala několik ocenění na mezinárodních soutěžích a festivalech: cenu „Nejlepší sbormistr“ z Mezinárodní soutěže Мистерия Звука 2017 v Moskvě, cenu „Nejlepší učitel“ z Mezinárodní soutěže a festivalu Guiding Star 2018 v Tallinnu, Stockholmu a Helsinkách, speciální cenu z mezinárodního festivalu Crystal Star Praha 2018, sbormistrovská cena z III. Mezinárodní soutěže talentů 2019 v Berlíně, blahopřejné listy 2020, 2021 z  online soutěží /St. Petersburg, Moskva, Řím, Peking, New York, Washington, Jerusalém,  San Paolo/, speciální diplom za vysoce výkonnou dovednost z International Festival – Competition of Creativity Jerusalem /Izrael/2021, speciální cena “For the best Teacher” z I. Mezinárodní soutěž “TOKYO STARS” 2021.

 

KLAVÍR A KOREPETICE

Sergey Perepeliatnyk

Vystudoval Střední uměleckou školu v Charkové u profesora Sklovského a profesorky Horowitzové a poté AMU Čajkovského v Kyjevě u profesora Muravského. Je laureátem soutěže „Kyjevský podzim“ a držitelem ceny „Klasic-premier“. V roce 2002 se zúčastnil soutěže klavíristu v Tel Avivu a získal certifikát „Vynikající klavírista“.

Od roku 2009 spolupracuje s Českobudějovickým dětským pěveckým sborem Carmína – získal několik klavírních ocenění za klavírní doprovod na mezinárodních soutěžích /Malta 2013, Litva 2015 /, speciální ceny /Praha 2018/, blahopřejné listy 2020, 2021 z online soutěží /St. Peterburg, Moskva, Řím, Peking, New York, Washington, Jerusalém,  San Paolo/, ocenění “Super professional 2020” /Moskva/, speciální diplom za umělecký doprovod z International Festival – Competition of Creativity Jerusalem /Izrael/ 2021, speciální cena “For the best Accompanist” z I. Mezinárodní soutěže “TOKYO STARS” 2021.

 

 

Školy, kde působíme
# # # #
Kdo nás podporuje
# # #
Odkazy