#Carmina dětský pěvecký sbor

  • cs
Menu

Napsali o nás

Po dvou letech se do Milevska vrátil koncert dětských sborů. Hostem byla budějovická Carmína. Diváci byli nadšení. Přečtěte si. 

Finále patřilo hostům, kteří se v Milevsku představili poprvé. Českobudějovický dětský sbor Carmína přivezl do Milevska během pátku dokonce dva autobusy zpěváků. Na dopolední školní koncerty děti ze čtvrtých a pátých tříd, večer pak reprezentační těleso nejstarších školních dětí, středoškoláků i vysokoškoláků. Celkem má v osmi odděleních na 250 zpěváků. Na klavír doprovázel Sergej Perepeliatnyk. Nejenže hlavní sbor, který vyjíždí na prestižní soutěže do zahraničí a přiváží odtud ocenění, předvedl úchvatný výkon, ale i jeho sbormistryně Jitka Šimková si získala srdce publika. Zvládla řídit sbor, komunikovat se sálem, sama zpívat, vyzývat ke zpěvu, prostě její radosti bylo plné jeviště. Publikum to ocenilo vřelou reakcí a na závěr nastoupil i Milevský dětský sbor, aby společně zazněla lidová Tancuj, tancuj, vykrúcuj. Diváci byli nadšení.

Zdroj: https://www.jcted.cz/64859-po-dvou-letech-se-do-milevska-vratil-koncert-detskych-sboru-hostem-byla-budejovicka-carmina/

Autor: Libuše Kolářová

 

Školy, kde působíme
# # # #
Kdo nás podporuje
# # #
Odkazy