#Carmina dětský pěvecký sbor

  • cs
Menu

TISKOVÁ ZPRÁVA – Grand Prix v online soutěži pro budějovickou Carmínu

Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína se zúčastnil VII. Mezinárodní umělecké soutěže START 2020 v St. Petersburgu, Rusko. V historii Carmíny je to první online soutěž, kterou sbor absolvoval. Mezinárodní umělecká porota Carmíně udělila cenu nejvyšší – Laureát Grand Prix. Je to v pořadí již páté Grand Prix, jež si toto pěvecké těleso na mezinárodních soutěžích vyzpívalo.

Historicky první Grand Prix sbor obdržel v roce 2014 v Itálii, další si přivezl v roce 2018 z plavby na lodi z Estonska, Švédska, Finska. V roce 2019 Carmína získala dvě Grand Prix, a to v Paříži a v Berlíně.  Sbormistryni Jitce Šimkové a klavíristovi Sergey Perepeliatnykovi byly uděleny blahopřejné listy.

Umělecké soutěže se účastnily soubory z mnoha zemí. Carmína předvedla různorodý repertoár: českou lidovou, skladbu na latinské texty a modernu finského autora. Součástí ceny a diplomů bylo i odborné hodnocení poroty.

Jsme rádi, že českobudějovická Carmína nadále takto kvalitně reprezentuje nejen Statutární město České Budějovice, Jihočeský kraj, ale i Českou republiku.

Školy, kde působíme
# # # #
Kdo nás podporuje
# # #
Odkazy