#Carmina dětský pěvecký sbor

  • cs
Menu

ZLATÁ TROFEJ Z CARNEGIE HALL

Naše Carmína si vyzpívala ZLATOU TROFEJ v jedné z nejslavnějších síní světa, v Carnegie Hall v New Yorku. Máme neskutečnou radost.

Českobudějovický mládežnický sbor Carmina byl pozván k vystoupení v rámci 10. Newyorského festivalu „Sounds of Spring“ v New Yorku, a to 23. – 27. března 2024. Soutěžní festival se uskutečnil v jedné z nejslavnějších síní světa, v Carnegie Hall. Pozvání sbor obdržel od umělecké rady World Projects.

Carmína bravurně předvedla soutěžní náročný program, s velkým nadšením byly prezentovány skladby našich českých autorů.  Porotu a publikum moc upoutaly lidové písně s tradičními českými folklórními prvky. Carmína sklidila velké bouřlivé potlesky. Carnegie Hall má výjimečnou akustiku, fantastický klavír značky Steinway. 56 členů sborů, kteří se soutěžního klání zúčastnili, zažilo neopakovatelný pocit hudebního zážitku. Své umění zde Carmína změřila s dalšími čtyřmi soubory z USA, které se sem spolu s ní probojovaly. Umělecké vedení festivalu Carmínu ohodnotilo zlatou trofejí. Carmína pracuje pod vedením profesionálů: sbormistryně Jitky Šimkové a koncertního klavíristy Sergee Perepeliatnyka.

Sbor si připravil pro zámořskou cestu doprovodný program populární hudby, který předvedl v New Yorku v American Dream. Navštívil Broadway, Národní památník a muzeum 11. září, absolvoval vyhlídkovou plavbu lodí po řece Hudson kolem Manhattanu a k Soše Svobody.

 

Školy, kde působíme
# # # #
Kdo nás podporuje
# # #
Odkazy